Legalizacja Marihuany Związana z Mniejszym Używaniem Marihuany

Badania wykazały, że w stanach USA, w których marihuana do celów medycznych i rekreacyjnych jest legalna, jest średnio mniej recept na opioidy.

Dostęp do rekreacyjnej marihuany w USA wiązał się z 11,8% niższym wskaźnikiem recept na opioidy każdego dnia i 4,2% w przypadku marihuany medycznej. Autorzy artykułu opublikowanego w Journal of Health Economics stwierdzili, że przepisy dotyczące rekreacyjnej marihuany mogą ułatwić pacjentom dostęp do leku i stosowanie go w leczeniu bólu i innych chorób.

Wydaje się, że oba rodzaje prawa zmniejszyły również całkowitą liczbę pacjentów otrzymujących opioidy, a także całkowitą liczbę dni, w których opioidy były dostarczane, a także prawdopodobieństwo, że lekarz przepisze leki przeciwbólowe. Badanie wykazało również, że lekarze rodzinni wydawali więcej opioidów niż jakakolwiek inna specjalizacja opieki zdrowotnej, taka jak dentyści czy pielęgniarki.

Autorzy przyjrzeli się danym dotyczącym ponad 1,5 miliarda indywidualnych recept na opioidy w latach 2011-2018, co stanowi około 90 procent wszystkich tego typu narkotyków wydanych w tym okresie.

Badania są prowadzone w związku z epidemią przedawkowania opioidów w Stanach Zjednoczonych, która według amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom zabija codziennie 130 Amerykanów.

„Przepisy dotyczące dostępu do marihuany mogą być użytecznym narzędziem w walce z epidemią opioidów na receptę” – napisali naukowcy.

„Chociaż rządy stanowe wprowadziły różne polityki mające na celu ograniczenie recept na opioidy, np. programy monitorowania leków na receptę, wiele z tych polityk po prostu ogranicza dostęp do opioidów i może popychać osoby już uzależnione od opioidów na receptę do bardziej niebezpiecznych narkotyków, takich jak heroina” – powiedzieli .

„W związku z tym polityka ograniczająca recepty na opioidy bez skłaniania osób do zastępowania bardziej niebezpiecznych narkotyków może być lepsza od polityki, która po prostu ogranicza recepty na opioidy”. Jedną z opcji może być legalizacja marihuany, argumentowali naukowcy.

Odnosząc się do obaw, że konopie indyjskie mogą być narkotykiem wyjściowym, który może prowadzić użytkowników do opioidów w perspektywie długoterminowej, zespół powiedział: „Chociaż konopie indyjskie mogą być narkotykiem wyjściowym, który zachęca do używania opioidów u niektórych pacjentów, w równowadze dla populacji ogólnie a przepisy dotyczące dostępu do medycznej marihuany zmniejszają używanie opioidów”.

Naukowcy stwierdzili, że badanie było ograniczone, ponieważ nie mieli dostępu do danych o pacjentach z powodu poufności, co oznacza, że ​​nie mogli szukać wzorców problematycznych wzorców przepisywania opioidów. Nie potrafili również zbadać, na jakie schorzenia podano środki przeciwbólowe.

Autorzy napisali: „Chociaż wyniki tutaj nie sugerują, że przepisy dotyczące dostępu do konopi indyjskich są jedynym narzędziem do rozwiązania kwestii używania opioidów na receptę, sugerują, że przepisy dotyczące dostępu do konopi mogą odgrywać znaczącą rolę w zwalczaniu epidemii opioidów”.

Benjamin J. McMichael, adiunkt na University of Alabama School of Law, powiedział Newsweekowi: „Chociaż spodziewaliśmy się, że przepisy dotyczące rekreacyjnego dostępu do konopi będą miały silniejszy wpływ na receptę opioidów, powiedziałbym, że byliśmy zaskoczeni, że efekt był o wiele większy niż przepisy dotyczące dostępu do medycznej marihuany”.

McMichael powiedział: „To badanie jest istotne, ponieważ przeanalizowało więcej danych, które dostarczyły bardziej szczegółowych informacji, niż były dostępne w poprzednich badaniach. W związku z tym zapewnia dokładniejsze szacunki wpływu przepisów dotyczących dostępu do konopi indyjskich na receptę i kontrolę opioidów pod kątem większej liczby potencjalnych czynników zakłócających niż wcześniejsze prace.

Ian Hamilton, ekspert ds. Zażywania narkotyków i zdrowia psychicznego z Wydziału Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie w Yorku w Wielkiej Brytanii, który nie pracował nad badaniami, powiedział Newsweekowi, że badanie opiera się na innych badających wpływ otwarcia dostępu do konopi na przepisywanie opiatów, ale z wykorzystaniem większego zestawu danych i bardziej zaawansowanych analiz.

„Główny problem z tym badaniem polega na tym, że nie uwzględnia ono wysiłków podejmowanych przez wiele stanów i lekarzy przepisujących leki mające na celu zmniejszenie liczby wydawanych na opiaty recept w świetle rekordowych liczb przedawkowania opiatów” – powiedział Hamilton.

„W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła świadomość niewłaściwego przepisywania opiatów, więc może się zdarzyć, że część redukcji recept na opiaty wynika z obaw lekarzy i pracowników służby zdrowia, a nie osób przestawiających się na konopie indyjskie” – argumentował.

Hamilton ostrzegł, że wraz ze wzrostem świadomości produktów z konopi indyjskich w ostatnich latach, tak samo jak twierdzenia o ich korzyściach zdrowotnych – mimo że niektóre z nich nie zostały przetestowane.

Powiedział: „Problem z przejściem na konopie indyjskie polega na tym, że jak dotąd są bardzo ograniczone badania, które sugerują, że jest to korzystne dla czegokolwiek innego niż kilka drobnych problemów zdrowotnych.

Na początku tego roku oddzielny zespół naukowców wskazał inny sposób, w jaki marihuana może pomóc w walce z kryzysem opioidowym. Stwierdzono, że kannabidiol (CBD), niepsychoaktywna substancja chemiczna w marihuanie, łagodzi apetyt i niepokój związany z rzucaniem heroiny u osób uzależnionych. Wydawało się również, że marihuana zmniejsza oznaki stresu, takie jak przyspieszone tętno i poziom kortyzolu, hormonu stresu. Odkrycia zostały opublikowane w The American Journal of Psychiatry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.