Jak Pozbyć Się Zapachu Marihuany z Ubrań

Jako odpowiedzialny użytkownik konopi i troskliwy człowiek rozumiesz, że nie każdemu smak marihuany podoba się tak bardzo jak tobie. A nawet ty możesz nie cieszyć się zapachem, który unosi się z twoich ubrań kilka godzin, a nawet dni później. Udało Ci się skutecznie wywietrzyć samochód oraz dom, ale teraz nadszedł czas, aby odświeżyć swoje ubrania.

Podczas próby wyeliminowania zapachu istnieje różnica między uczynieniem go niewidocznym dla nosa a faktycznym wyeliminowaniem go. Zapach pojawia się w umyśle, podczas gdy doznanie jest spowodowane przez materię – rzeczywiste cząsteczki w powietrzu wokół nosa. Dlatego eliminując zapach, możesz albo ukryć go przed czujnikami węchowymi, albo usunąć cząsteczki powodujące zapach z danego obszaru.

Metody usuwania zapachu konopi

Branża jest wypełniona milionem produktów redukujących zapachy, a wiele z nich działa całkiem dobrze. Jednak tutaj zebraliśmy kilka opcji, które wykorzystują łatwo dostępne artykuły gospodarstwa domowego, dzięki czemu możesz zacząć pachnieć lepiej bez czekania na udanie się na zakupy.

Proszek do prania

Może się to wydawać oczywiste, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak detergent czyści tkaniny, aby wiedzieć, jak mogą działać inne opcje. Detergenty przeznaczone do prania czyszczą odzież za pomocą „środków powierzchniowo czynnych” lub środków powierzchniowo czynnych. Mówiąc najprościej, środki powierzchniowo czynne rozrzedzają wodę, dzięki czemu są w stanie wniknąć głębiej w odzież, a jednocześnie wiążą się z olejami ze skóry, włosów, żywności itp.

W idealnym świecie to by wystarczyło, ale jeśli tak nie jest, co więcej możemy zrobić?

Proszek do pieczenia

Soda oczyszczona, formalnie znana jako wodorowęglan sodu, jest powszechnie stosowana do zwalczania nieprzyjemnych zapachów żywności z lodówki. Kiedy byłeś młody, z pewnością wlewałeś do niej ocet, aby uzyskać musujący wulkan. Dzieje się tak, ponieważ soda oczyszczona silnie reaguje z kwasami, neutralizując różnicę pH między nimi. Można to również wykorzystać do neutralizacji zapachów powodowanych przez kwasy.

Aby uzyskać najskuteczniejszą opcję, namocz ubrania w ciepłej wodzie z kubkiem sody oczyszczonej na godzinę przed praniem. Po wymyciu sody oczyszczonej, przeniesie ona ze sobą cząsteczki nieprzyjemnego zapachu do kanalizacji. Jeśli przedmiotowa część garderoby jest „tylko do czyszczenia na sucho”, możesz również posypać ją sodą oczyszczoną i pozostawić w szczelnie zamkniętej torbie, sprawdzając co godzinę pod kątem poprawy jej zapachu.

Ocet winny

Ten zwykły kwas domowy może być używany w wielu roztworach czyszczących, a twoje pranie nie jest wyjątkiem. Namocz ubrania w roztworze octu i wody przed praniem lub dodaj je podczas cyklu płukania pralki i pozostaw na godzinę.

Febreze i spraye pochłaniające zapachy

Substancją czynną Febreze jest związek chemiczny zwany cyklodekstryną. Zapaleni chemicy mogą chcieć dowiedzieć się więcej, ale reszta z nas musi tylko wiedzieć, że ten związek wiąże się z cząsteczkami, które wąchasz, i zapobiega ich wykryciu przez receptory węchowe – przed wąchaniem. Chociaż jest to świetne rozwiązanie krótkoterminowe, pamiętaj, że cyklodekstryny „wychwytują” zapach, ale go nie usuwają. Źródło zapachu pozostanie jednak zamaskowane, dopóki nie wypierzesz ubrań.

Węgiel aktywny

Węgiel aktywny posiada oszałamiającą powierzchnię ze względu na mikroporowatość – to znaczy jest pełen mikroskopijnych otworów. Gaz przepływa przez węgiel i prawie wszystko w nim przylega do powierzchni węgla. Filtry wodne wykorzystują węgiel aktywny do oczyszczania wody w podobny sposób.

Wrzuć trochę węgla do plastikowej torby, aby wchłonąć zapach bez zamoczenia ubrań lub namocz ubrania w mieszaninie węgla z wodą. Pamiętaj, że może to wyglądać, jakby twoje rzeczy nabrały czarnego koloru, ale nie bój się, wszystko zostanie zmyte.

Świeże powietrze i słońce

Wysokie ciepło może w rzeczywistości wiązać niektóre chemikalia z tkaninami. Czy zdarzyło Ci się przypadkowo wrzucić poplamioną koszulę do suszarki i plama pozostała tam na zawsze? Cząsteczki wytwarzające nieprzyjemny zapach nie są inne.

Jeśli cząsteczki wytwarzające nieprzyjemny zapach zostaną wysuszone w wysokiej temperaturze, mogą zbyt mocno związać się z cząsteczkami tkaniny i nigdy nie zostaną całkowicie oczyszczone.

Rozwiązaniem jest więc wysuszenie ich w niższej temperaturze. Większość suszarek oferuje tę opcję, ale najlepszą opcją jest nadal wieszanie ubrań na zewnątrz. Stosunkowo niskie ciepło zapobiegnie przywieraniu cząsteczek nieprzyjemnego zapachu do tkaniny, co najmniej umożliwiając ponowne jej wypranie w celu uzyskania lepszych rezultatów, a powietrze z zewnątrz będzie wydmuchiwać inne naturalnie występujące zapachy przez tkaninę, pomagając zamaskować zapach dymu.

Najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie

Istnieje stara tradycja wśród zapalonych palaczy marihuany, aby po prostu zdjąć koszulkę do palenia cannabis. Chociaż może to do pewnego stopnia zadziałać, zwykle nie jest to opcja praktyczna ani wygodna. Aby przynajmniej złagodzić zapach wchłaniany przez ubrania, staraj się palić na zewnątrz, kiedy tylko jest to możliwe, aby zmaksymalizować rozproszenie cząsteczek powodujących nieprzyjemny zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.