Jak Poprawnie Przechowywać Nasiona Marihuany

Istnieje wiele powodów, dla których warto przechowywać nasiona konopi, a nie tylko sadzić je w glebie i pozwalać im na wyrastanie w ogromne rośliny. Czasami po prostu nie masz miejsca w swoim pokoju uprawy na kolejne rośliny. Czasami kupujesz nasiona do późniejszego wykorzystania, w miarę gdy zyskasz czas i energię. Czasami po prostu zabezpieczasz się na przyszłość.

Niezależnie od powodu, musisz mieć pewność, że te nasiona pozostaną żywotne przez długi czas. Prawidłowo przechowywane nasiona mogą przetrwać do pięciu lat i nadal być żywotne, a niektóre nawet do dziesięciu i więcej. Jednak właściwe przechowywanie nie jest tak łatwe, jak się wydaje, ponieważ nasiona szukają jakiejkolwiek wymówki, aby zacząć kiełkować, a istnieje wiele czynników, które mówią nasionom, że nadszedł właściwy czas, aby wyciągnąć korzenie. Przechowuj nasiona w nieodpowiednich warunkach, a do czasu, gdy będziesz gotowy, aby wprowadzić je do gleby, mogą one skończyć martwe, zgniłe lub chore.

Podstawy przechowywania nasion marihuany

Najpierw przyjrzyjmy się pięciu głównym czynnikom, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o przechowywanie nasion konopi, zwłaszcza przez długi czas.

Ciepło

Jeśli chodzi o zachowanie nasion do przyszłego sadzenia, najważniejsza jest temperatura. W naturze to ciepło mówi nasionom, że zima się skończyła, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby się otworzyć i rozpocząć rozwijanie korzeni i pędów. Jeśli nasion nie ma w glebie, oznacza to, że materia roślinna wewnątrz nasion zacznie kiełkować. Skorupa pęknie, wypuszczając materię roślinną, wilgoć, bakterie i szkodniki. Bez gleby, w której mogłaby się rozwijać, nasiona zaczną gnić.

41℉ (5 ℃) to absolutnie najcieplejsze miejsce, w którym chcesz, aby znajdowały się twoje nasiona – a najlepsza temperatura to około 38℉.

Bardzo ważne jest, aby ta temperatura pozostała stabilna przez długi czas. Jeśli przechowujesz nasiona w lodówce, najlepiej jest umieścić je w oddzielnej lodówce lub z tyłu lodówki. Za każdym razem, gdy otwierasz lodówkę, temperatura się zmienia, co z czasem może uszkodzić nasiona. Chociaż dyskusja na temat skuteczności zamrażania nasion wciąż trwa, nie zalecamy tego, chyba że wiesz dokładnie, jak przygotowywać swoje nasiona. W przeciwnym razie zamarznięta woda w komórkach nasion może się rozszerzać, niszcząc ścianę komórkową i zabijając nasiona.

Wilgotność

Wilgotność jest kolejnym wrogiem w Twojej walce o długotrwałe przechowywanie, ponieważ jakikolwiek ślad wilgoci jest kolejną wskazówką dla nasionka, że ​​nadszedł czas, aby rozciągnąć swoje liściaste ramiona i nogi. Jeśli łuska nasienna pęknie, zanim znajdzie się w glebie, może dojść do zgnilizny.

Jednak nie chcesz też, aby twoje nasiona były zbyt suche. Poziom wilgotności wynoszący około 5% to maksymalny poziom, na który chcesz pozwolić, aby zachować woskowatą, ochronną warstwę otaczającą nasiona w stanie nienaruszonym bez powodowania pękania nasion.

Powietrze

Oprócz ciemności chcesz wystawiać swoje nasiona na jak najmniejsze działanie tlenu i dwutlenku węgla. Tymi gazami oddychają rosnące rośliny, a także szkodniki, które je zjadają. Jeśli przechowujesz nasiona w lodówce, zadbaj o jak największą szczelność pojemnika. Jeśli masz pod ręką jakiś plastikowy pojemnik, szczelny próżniowo – to jeszcze lepiej.

Światło

Podobnie jak ciepło i wilgoć, światło każe nasionku się obudzić i mówi mu, że nadszedł czas, aby wyrosnąć. Nawet jeśli w lodówce jest żarówka halogenowa, a nie samo słońce, naturalny optymizm nasion może rozpocząć proces kwitnienia.

Ekspozycja na światło z upływem czasu może również uszkodzić powierzchnię nasion, co z kolei uszkodzi to, co jest pod spodem. Rozwiązaniem, podobnie jak w przypadku przechowywania kwiatów konopi i innych produktów, jest przechowywanie nasion w ciemnym lub nieprzezroczystym pojemniku. Bez ekspozycji na światło będą drzemać przez długi czas.

Genetyka

Niektóre odmiany marihuany (i niektóre określone partie tych odmian) w naturalny sposób wytwarzają nasiona, które są twardsze i trwalsze niż inne. Odgrywa to rolę w tym, jak długo możesz oczekiwać, że twoje nasiona pozostaną żywotne, więc pamiętaj, aby wcześniej to sprawdzić.

Metody przechowywania nasion marihuany

Teraz, gdy omówiliśmy, jak temperatura, wilgotność, światło, powietrze i genetyka działają na twoją niekorzyść, jeśli chodzi o przechowywanie nasion, omówmy najlepsze metody ich przechowywania.

Koperty

Jeśli przechowujesz nasiona przez krótki okres (kilka tygodni lub miesięcy), wystarczy zwykła koperta pocztowa lub brązowa koperta na monety. Jeśli papier kopertowy jest wystarczająco gruby, będzie chronił nasiona przed najbardziej szkodliwym światłem pochodzącym z otoczenia. Jeśli koperta jest przechowywana w chłodnym, suchym, ciemnym i stabilnym miejscu, takim jak tył szafy lub szuflady, nasiona powinny również pozostać zdatne do użytku przez krótki czas.

Jeśli chcesz dodatkowo zadbać o wilgoć, możesz do koperty włożyć trochę ziaren ryżu lub torebkę ze środkiem osuszającym.

Szklane słoiki

W przeciwieństwie do kopert, szklane słoiki są hermetyczne, co czyni je znacznie bardziej odpowiednimi do długoterminowego przechowywania nasion konopi. Ponieważ wiele rodzajów plastiku pozwala na przepuszczanie niewielkich ilości wody, zdecydowanie zaleca się używanie szkła z gumowymi korkami. Przechowując nasiona przez długi czas, należy również wrzucić do słoika opakowanie ze środkiem osuszającym, aby utrzymać wilgotność na stabilnym poziomie.

Torby foliowe

Jeśli chcesz przechowywać nasiona przez długi czas, umieszczenie ich w grubych torebkach próżniowych zapewni im naprawdę długą żywotność. Ponieważ worki są przeznaczone do długotrwałego przechowywania, będą dobrze działać na nasiona, o ile upewnisz się, że były przechowywane w odpowiedniej wilgotności (pomaga w tym osuszacz) i z dala od światła. To jedna z najlepszych opcji, jeśli przechowujesz nasiona w lodówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.