Ile Terpenów Znajduje Się w Cannabis?

Roślina cannabis zawiera złożony profil różnych związków organicznych, które pomagają kształtować każdą odmianę. Każdy pojedynczy związek w roślinie ma swój udział w tworzeniu wrażeń, aromatu, smaku, efektów i innych efektów każdej odmiany marihuany. Podczas gdy kannabinoidy, takie jak THC i CBD, przyciągają uwagę, inne związki w cannabis też są niezbędne.

Jednym z takich aspektów rośliny, któremu w ostatnich latach poświęcono sporo uwagi, są terpeny. Terpeny to oleiste związki organiczne, które często wydzielają silny zapach. Znane ze smaków i aromatów, terpeny chronią również roślinę przed światłem słonecznym i innymi czynnikami. Te olejki aromatyczne, wydzielane z gruczołów konopi indyjskich, podobnie jak THC i CBD, można znaleźć w kilku roślinach, drzewach iglastych i wielu innych naturalnych źródłach. To powiedziawszy, terpeny, na których się skupimy, to te zawarte w marihuanie.

Podobnie jak w przypadku wielu aspektów rośliny, nadal mamy dziesiątki pytań dotyczących terpenów. Jednym z częstszych pytań jest pytanie, ile terpenów znajduje się w roślinie konopi. Chociaż może się to wydawać proste, odpowiedź nie jest taka jasna.

Przed przystąpieniem do badania terpenów najlepiej jest dokładnie zrozumieć, dlaczego ludzie tak bardzo interesują się tymi związkami organicznymi. Podobnie jak wiele innych części konopi indyjskich nie nazwanych THC, popularność terpenów zaczęła rosnąć w ostatnich latach, pomimo odkrycia terpenów pod koniec XIX wieku.

Izolowanie terpenów do konsumpcji waporyzacji stało się tematem dyskusji już w 2016 roku. Od tego czasu terpeny stały się powszechnym elementem w produkcji kilku produktów z konopi indyjskich. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku metod ekstrakcji opartych na rozpuszczalnikach, które tracą naturalny profil aromatyczny i smakowy rośliny, gdy substancje chemiczne usuwają terpeny z rośliny. Dzięki zastosowaniu organicznych terpenów takie produkty były w stanie nadać swoim produktom smak i aromat, który w przeciwnym razie zostałby utracony.

Koncentraty są tak aromatyczne ze względu na zawartość terpenów. Popularność terpenów rośnie x roku na rok. Terpeny są obecnie uważane za istotne elementy zarówno w produktach z konopi indyjskich, jak i innych. W przypadku produktów z konopi indyjskich są one uważane za krytyczne składniki, pomagając stworzyć efekt otoczenia, który zapewnia konsumentom całe doświadczenie roślinne.

Całkowita liczba terpenów w cannabis

W szeregu roślin zidentyfikowano ponad 20 000 różnych terpenów. W konopiach rozumiemy, że istnieje ponad 100 z tych związków.

Niektóre z najbardziej znanych i omawianych terpenów w konopiach indyjskich obejmują:

• Mircen

Mircen, ziemisty, cytrusowy terpen, znany jest z tego, że zapewnia odprężające działanie odmianom takim jak White Widow i Special Kush.

• Limonen

Słodki terpen cytrusowy, limonen, można znaleźć w owocach cytrusowych, a także w odmianach konopi, takich jak Super Lemon Haze i The White.

• Pinen

Zgodnie ze swoją nazwą pinene występuje w sosnach, igłach, Blue Dream i Jack Herer. Powszechnie wiąże się również z korzyściami przeciwzapalnymi i antyseptycznymi.

• Betakariofilen

Oferując pikantno-słodką kombinację, beta kariofilen jest również znany ze swojej zdolności do naśladowania efektów kannabinoidów. Można go znaleźć w kwiatach, takich jak Hash Plant.

• Linalool

Ten terpen znany jest ze swoich właściwości łagodzących stres psychiczny i depresję. Linalool można znaleźć w popularnych odmianach, takich jak Chem Dawg i Skywalker OG.

• Ocimene

Występujący w odmianach takich jak Dutch Treat Haze ocimene jest słodkim, ziemistym terpenem, który ma między innymi właściwości przeciwwirusowe i antyseptyczne.

• Humulen

Pikantny, drzewny aromat, który odzwierciedla chmiel w niektórych odmianach humulenu, można znaleźć w odmianach takich jak Durban Poison i Grand Daddy Purps.
Oprócz rozgrzewającego smaku humulen ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

• Terpinolene

Mocny profil świeżych ziół spotyka się z nutami słodyczy i sosny. Sprawdź Jack Herer i Chernobyl, aby się przekonać.

• Nerolidol

Ślady jabłek, owoców cytrusowych i kwiatów składają się w dużej mierze na profil tego terpenu, który można znaleźć w Banana Kush i Mango.

• Eukaliptol

Ziołowa, ziemista mieszanka, eukaliptol to smak, który niektórzy kojarzą z miętą. Konsumenci konopi indyjskich mogą to najlepiej znać z popularnych odmian, takich jak Headband.

To tylko niektóre z nieznanej liczby terpenów występujących w konopiach indyjskich. Koniecznie zbadaj ten rozległy świat związków organicznych, ponieważ będą one nadal służyć jako znacząca część wielu produktów z konopi indyjskich na legalnym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.