Azjaci Przyjmują Legalizację Mimo Przeszkód Kulturowych

Amerykańscy Azjaci przyjmują legalizację marihuany pomimo przeszkód kulturowych.

Konopie indyjskie zaczęły zdobywać pozytywną opinię po tym, jak społeczność medyczna zaczęła zwracać szczególną uwagę na poszczególne substancje zawarte w nich, a teraz do rewolucji dołączyła także azjatycka społeczność.

Pewne rzeczy szturmem podbiły świat i nadal nie zostały przyjęte przez azjatycką społeczność – nie dlatego, że nie są „wystarczająco dobre”, ale dlatego, że nie są akceptowane kulturowo. Jednak nastąpiła zmiana w sposobie, w jaki Azjaci postrzegają i wykorzystują konopie indyjskie. Aby wzmocnić miejsce marihuany w społeczności azjatyckiej, należy zrozumieć, co doprowadziło do tej zmiany.

Amerykanie pochodzenia azjatyckiego i marihuana

Kultura azjatycka to w dużej mierze konserwatywna przestrzeń, która wcześniej unikała używania konopi indyjskich i narkotyków. Presja traktatów ONZ, którą promował Zachód, zapoczątkowała erę prohibicji konopi w Azji, utrudniając firmom konopnym penetrację rynku azjatyckiego.

Na przykład ludziom, którzy mieszkali w Korei Południowej na początku lat 80., groziły dziesiątki lat więzienia za posiadanie marihuany. Obecnie palaczom grozi do pięciu lat więzienia z grzywną od 40 000 do ponad 50 milionów dolarów. Rząd Korei Południowej zagroził również aresztowaniem swoich obywateli za używanie marihuany w innych krajach, w których rekreacyjna marihuana była legalna. Teraz ludzie z lat 80. i wcześniejsze pokolenie zaakceptowali te zasady, zniechęcając swoje dzieci do używania „narkotyków”, ponieważ obawiali się pułapek w postaci uzależnienia oraz publicznego upokorzenia związanego z karą więzienia.

Młodzi Azjaci, którzy wyemigrowali do Ameryki, poczuli ciężar, by ich rodzice byli dumni i nie chcieli ich rozczarować poprzez marihuanę. Z pokolenia na pokolenie głosili oni „marihuana jest niebezpieczna”.

Z ogromnym potencjałem, jaki oferuje marihuana oraz młodszym pokoleniem Azjatów, należy się zastanowić: dlaczego tak wiele uwagi poświęca się konopiom indyjskim, że „tabu” stało się najczęściej komentowanym zjawiskiem?

Pandemia i zmiana wartości

Na całym świecie przeżyliśmy pandemię, która doprowadziła do rozdzielenia rodzin i przyjaciół. Wpływ pandemii COVID-19 spowodował ogromną zmianę w naszym stylu życia, tak że ludzie wiedzą teraz, że muszą być zdrowi, aby uniknąć podatności na wirusa.

Badania wykazały, że konopie indyjskie mają silne właściwości przeciwzapalne, chroniąc układ odpornościowy nawet w kontekście nowego koronawirusa. Dzięki tym sprawdzonym lekom z konopi, społeczność azjatycka może dłużej zaprzeczać jej wpływowi, co doprowadziło do tego, że wiele osób przyjęło je pomimo przeszkód kulturowych.

Społeczność azjatycka zdała sobie sprawę, że to, co działa i co ma wpływ na ich samopoczucie, przebija preferencje kulturowe. Przez lata marihuana również miała złą reputację. Kiepska reputacja nastąpiła z powodu ignorancji ludzi na temat potencjału oferowanego przez konopie indyjskie.

Konopie zaczęły zdobywać pozytywną reputację po tym, jak społeczność medyczna zaczęła zwracać szczególną uwagę na substancje chemiczne zawarte w marihuanie, a obecnie do rewolucji dołączyła także azjatycka społeczność.

Ta azjatycka społeczność to osoby, które na własnej skórze doświadczyły podnoszącego na duchu wpływu konopi na obcym kraju. Mimo, że z pewnością byli dość sceptyczni, zaczęli eksperymentować, badać i przyjmować otwarte podejście do marihuany.

Postrzegali marihuanę jako szansę na wyrwanie się z konserwatyzmu, który uniemożliwiał im wykorzystanie korzyści, jakie oferuje marihuana. Sektor konopi jest najszybciej rozwijającym się rynkiem w Stanach Zjednoczonych, z 100% wzrostem liczby miejsc pracy w ciągu ostatnich trzech lat.

Ze względu na rosnącą wartość medyczną i różnorodne zastosowania medyczne, coraz więcej stanów w Ameryce legalizuje konopie indyjskie, czyniąc je substancją bardziej akceptowaną społecznie. Przewiduje się, że do 2026 roku przemysł konopi w Ameryce będzie wart ponad 90 miliardów dolarów. Takie statystyki dają Azjatom pewność co do przyszłości marihuany.

Akceptacja marihuany przez Azjatów nie kończy się na akceptacji społecznej, ponieważ coraz więcej liderów i ludzi podejmuje odważny krok, aby zainwestować w sektor marihuany.

Najbardziej godnymi uwagi są byli analitycy biznesowi Mia Park i Dae Lim, którzy przenieśli się z sektora analitycznego do sprzedaży marihuany rzemieślniczej. Partnerzy uruchomili kolekcję artykułów spożywczych z konopi zmieszanych z azjatyckimi smakami, takimi jak herbata, kwaśne yuzu czy liczi.

Jest to kilku azjatyckich liderów biznesu i ludzi, którzy przebudzili się z ogromnego wpływu konopi indyjskich na zdrowie i gospodarkę oraz dołączyli do społeczności. Trudno podać dokładną liczbę Amerykanów pochodzenia azjatyckiego, którzy pracują w firmach konopnych.

Podsumowanie

Konserwatywny charakter społeczności azjatyckiej wobec marihuany przez wiele lat pozbawiał ich maksymalizacji jej zalet. Ale w przeciwieństwie do przeszłości, młodzi Amerykanie pochodzenia azjatyckiego, którzy byli narażeni na zdrowotny i ekonomiczny wpływ marihuany, zaczynają zmieniać tę narrację.

Rezygnują z tradycyjnych miejsc pracy, aby dołączyć do firm konopnych i tworzyć produkty z konopi, ponieważ widzieli, jak konopie przyczyniają się do rozwoju amerykańskiego społeczeństwa i gospodarki. Ponieważ przyjmują konopie indyjskie pomimo przeszkód kulturowych, torują drogę przyszłym pokoleniom do zaakceptowania marihuany i jej innowacyjności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.