Zakonnice, Które Uprawiają Marihuanę

Siostry z Valley ściśle podążają cyklom księżycowym w swojej pracy, ponieważ wierzą, że zwiększa to uzdrawiającą moc rośliny.

Mimo że siostry nie należą do żadnego zakonu, oddanie sióstr z Valley jest niekwestionowane. Znane również jako „zakonnice cannabis”, kobiety te zajmują się uprawą konopi i sprzedażą produktów leczniczych z nich pochodzących.

Z siedzibą w Merced (co oznacza „miłosierdzie”, nawiasem mówiąc), w Kalifornii, organizacja działa od 2015 roku i składa się z kobiet w każdym wieku z bardzo jasnym celem: dzielenie się leczniczymi korzyściami konopi i osiągnięcie ich legalizacji. Ponadto ich celem jest walka z systemem medycznym, który historycznie próbował wykluczyć roślinę z obiegu.

Wszystkie ich produkty są oparte na CBD. CBD, w przeciwieństwie do THC, nie jest psychoaktywne, więc nie ma wpływu na umysł, ale jest silnym środkiem przeciwbólowym, który rozluźnia mięśnie. W ostatnich latach przeprowadzono kluczowe badania dotyczące stosowania CBD w leczeniu wielu schorzeń, takich jak między innymi padaczka, rak, zapalenie stawów, stres i depresja.

Siostry z Valley ściśle przestrzegają cykli księżycowych w swojej pracy, ponieważ wierzą, że zwiększa to uzdrawiającą moc rośliny. Według nich dwa tygodnie po nowiu są idealne dla rozwoju medycyny. W rzeczywistości, siostry sprzedają wszystkie rośliny, których nie były w stanie stworzyć w odpowiednim cyklu księżyca jako produkty drugiej kategorii. Ich produkty obejmują oleje, mydła, balsamy, środki zastosowania miejscowego i inne.

Nie będąc zakonnicami w ścisłym tego słowa znaczeniu, nie składają katolickich ślubów, ale mają kilka własnych. Nie do religii czy boga, ale do określonego stylu życia. Są zaangażowane w świadczenie usług cierpiącym ludziom, proste życie oraz poszanowanie przyrody i cykli księżyca. Zawierają również ślub czystości, ale wyjaśniają, że niekoniecznie oznacza to celibat.

Jedną z ich najważniejszych obietnic jest przyrzeczenie aktywizmu: Siostry zobowiązują się spędzać kilka godzin tygodniowo na walce o aktywizm w swoich społecznościach. Siostry nie ograniczają się do aktywności związanych z marihuaną; walczą także o feminizm i równouprawnienie społeczne.

Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że założycielka organizacji, siostra Kate, jest aktywistką już od dekady. W 2011 roku Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych odpowiedział na obawy Michelle Obamy dotyczące zdrowia dzieci, ogłaszając, że sos do pizzy można uznać za warzywo. Następnie Christine Meeusen oświadczyła, że ​​„jeśli pizza jest warzywem, to j jestem zakonnicą” i zaczęła się tak ubierać, udzielając się w dalszych w protestach. Była częścią Occupy Movement w 2011 roku i zyskała przydomek „Sister Occupy”.

Po odejściu z pracy w świecie korporacji jest teraz znana jako siostra Kate i nadal używa tego przydomka, aby podkreślić swoje duchowe zaangażowanie w swoją działalność. Stwierdziła również, że „potrzebujemy nowego rodzaju zakonnicy”, ponieważ archaiczny model już w naszym świecie nie działa.

Siostra Kate i jej partnerka, siostra Darcy, dążą do stworzenia „duchowych i honorowych miejsc pracy dla kobiet”. Po przepracowaniu tam dwóch lat kobiety mogą zdecydować się zostać siostrami i złożyć śluby zakonne. Spośród obecnych członków tylko jedna z sióstr posiada wykształcenie związane z kościołem katolickim.

Ich sposób życia jest często porównywany do stylu Beguinek. Jak się okazuje, Beguinki były źródłem inspiracji dla zakonnic. Beguinki były grupami chrześcijańskich kobiet, które pojawiły się w XII wieku. Zajmowały się działalnością charytatywną, pracowały samodzielnie oraz posiadały ziemię. Tworzyły także materiały literackie, nie składały ślubów i mogły opuścić stowarzyszenie, kiedy tylko chciały.

Ku zaskoczeniu, ich praktyki i odrzucenie Kościoła katolickiego spowodowały, że wielu z nich było prześladowanych, a nawet palonych na stosie. Siostry z Valley wiedzą, że ich rytuały, misja i sposób życia skazałyby je na stos kilkaset lat temu. To dlatego kładą tak duży nacisk na walki społeczne i pochwalają rosnącą różnorodność kulturową i płciową na scenie cannabis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.