Wpływ Zimna Na Rośliny Marihuany

Wpływ zimna na uprawę roślin marihuany.

Konopie indyjskie jako gatunek rośliny rosną dziko w wielu miejscach naszej planety Ziemi. W rezultacie na całym świecie możemy znaleźć ogromną różnorodność genetyki konopi. W różnych regionach, w których występują te rośliny, występują znaczne różnice środowiskowe i geograficzne w wysokości, szerokości geograficznej, temperaturach, wilgotności, fotoperiodzie itp.

W krajach położonych bliżej tropików, gdzie zimno jest rzadko spotykane, można uprawiać konopie przez cały rok, a odmiany Sativa lub NLD (Narrow Leaf Drug) pochodzące z tego tropikalnego regionu są przystosowane do radzenia sobie ze stosunkowo stabilnym klimatem bez dużych zmian temperatury lub fotoperiodu. W miarę oddalania się od równika do krajów takich jak Pakistan, Liban, Afganistan, Indie, Rosja, Chiny itp. warunki pogodowe stają się coraz bardziej zróżnicowane, z wyraźnie określonymi porami roku, a co za tym idzie okresem, w którym można uprawiać konopie indyjskie są skracane w zależności od szerokości geograficznej. Rośliny pochodzące z tych obszarów są znane jako odmiany Indica lub WLD (Wide Leaf Drug) i są dobrze przygotowane do radzenia sobie z dużymi zmianami warunków klimatycznych wpływających na temperaturę, wilgotność, a także wpływ zmieniającego się fotoperiodu na morfologię i cykl życiowy roślin.

Podczas uprawy w pomieszczeniach te niekorzystne warunki środowiskowe nie stanowią takiego problemu, możemy łatwo odtworzyć optymalne warunki atmosferyczne potrzebne do zdrowego wzrostu roślin w małym ogrodzie wewnętrznym, czy to w namiocie do uprawy, czy w małym pomieszczeniu do uprawy. Nowoczesna technologia indoor pozwala nam w pełni kontrolować wszystkie parametry – godziny światła, wentylację, temperaturę, wilgotność itp. i stworzyć idealne środowisko do uprawy konopi przez cały rok.

Ewentualne problemy mogą pojawić się zimą w pomieszczeniach, jeśli wlot powietrza do growroomu jest pobierany bezpośrednio z zewnątrz. Kiedy światła działają, działa to bardzo dobrze, aby przeciwdziałać wytwarzanemu ciepłu i chłodzić przestrzeń do uprawy do idealnej dziennej temperatury 24-26ºC; Jednak w nocy, gdy światła są wyłączone, a na zewnątrz robi się zimno, możemy napotkać problemy, ponieważ temperatury wewnątrz spadają znacznie poniżej komfortowego poziomu nocnego 20-22ºC.

Prostym sposobem na uniknięcie tego problemu jest zainstalowanie regulatora temperatury, urządzenia, które pozwala regulować wlot powietrza i utrzymywać temperaturę otoczenia w optymalnych parametrach, unikając w ten sposób wszelkich trudności spowodowanych nadmiernymi wahaniami temperatury.

Jak zimno wpływa na rośliny konopi?

Odmiany konopi inaczej reagują na zimno, chociaż poniżej średniej temperatury wynoszącej 12ºC są powszechnie zagrożone śmiercią. Podobnie jak w przypadku wody, która w wyższej temperaturze zawiera mniejsze stężenie rozpuszczonego tlenu, gdy powietrze ochłodzi się poniżej 18-20ºC, metabolizm rośliny będzie stopniowo zwalniał i hamuje lub zatrzymuje rozwój.

Gdy metabolizm rośliny zwalnia, wszystko staje się mniej aktywne. Procesy biochemiczne i enzymatyczne niezbędne do zdrowego wzrostu nie mogą zachodzić, a wigor wegetatywny zanika, pozostawiając rośliny małe i słabe. System korzeniowy nie może funkcjonować tak, jak powinien, co uniemożliwia mu przyswajanie odpowiedniego pożywienia. Będzie to miało oczywisty negatywny wpływ na plony, prowadząc do bardzo małych pąków i znacznie zmniejszonej produkcji.

Jak już wcześniej wspomniano, niskie temperatury będą miały negatywny wpływ na system korzeniowy i przyswajanie składników odżywczych, szczególnie w przypadku magnezu. Ten mikroskładnik jest niezbędny do prawidłowego rozwoju rośliny konopi, a jeśli podłoże jest zimniejsze niż 18ºC, to najprawdopodobniej ten pierwiastek nie jest wchłaniany przez roślinę.

Jeśli, oprócz niskiej temperatury uprawy, podłoże uprawne jest nadmiernie nawadniane lub podmokłe, wówczas roślina całkowicie nie będzie w stanie pobierać magnezu, co prowadzi do widocznych niedoborów w większych liściach, co nawet przy stosowaniu magnezu każde podlewanie nie będzie w stanie rozwiązać.

Jak widzimy, kontrolowanie temperatury naszej uprawy jest integralną częścią udanego zbioru konopi i istnieją różne dostępne opcje, które mogą nam w tym pomóc, dostosowane do potrzeb każdego hodowcy w oparciu o wymiary, temperaturę otoczenia, używane oświetlenie itp.

Jak uniknąć zbyt niskich temperatur w pomieszczeniach

Najczęstszym rozwiązaniem ogrzewania przestrzeni do uprawy jest zastosowanie grzejnika elektrycznego; ma to jednak swoje wady, głównie jest to wysokie zużycie energii elektrycznej, ponieważ zwykle stosowane są urządzenia o mocy 1500-2000W, ale są też inne problemy z tego typu grzałką, na przykład efekt suszenia powietrza, który wymaga pewnego stopnia nawilżenia , oraz bezpośredni, niepromieniujący charakter dystrybucji ciepła, który utrudnia utrzymanie równomiernej, stabilnej temperatury, którą rośliny cieszą się w całej przestrzeni uprawowej.

Inną opcją do rozważenia jest przenośny grzejnik olejowy, podobny do popularnych naściennych grzejników elektrycznych, ale z kółkami zapewniającymi mobilność i wygodę. Ze wszystkich dostępnych obecnie na rynku opcji, najprostszą i najskuteczniejszą jest zastosowanie małego rurowego grzejnika elektrycznego. To urządzenie zużywa tylko kilka watów mocy, co czyni go bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych growboxów o minimalnej powierzchni 0,60m2.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, możemy umieścić grzejnik na podłodze namiotu do uprawy, instalując nogi z regulowaną wysokością, aby podnieść tacę do uprawy, lub jako podstawową metodę, użyć pustych doniczek pod tacę, aby podnieść rośliny z ziemi i umożliwić przepływ powietrza wokół podstawy.

Ponieważ ciepłe powietrze jest mniej gęste niż zimne, unosi się i przechodzi między roślinami, aż osiądzie na górze. Aby nie stracić tego ciepła i utrzymać stałą temperaturę, konieczne jest zatrzymanie wentylatora wyciągowego na kilka godzin. Możemy to łatwo zrobić za pomocą regulatora temperatury zaprogramowanego tak, aby wyłączał wentylator, gdy osiągnie określoną temperaturę, a następnie włącza go ponownie, gdy spadnie poniżej tego punktu.

Umieszczenie grzałki pod tacką ma dodatkową zaletę polegającą na ogrzaniu podłoża i systemu korzeniowego, zachęcając do zdrowego wzrostu i pozwalając na większą żywotność wegetatywną, co z kolei prowadzi do większych i lepszej jakości zbiorów pąków.

Inną bardzo wygodną opcją do rozważenia, jeśli z jakiegoś powodu nie możemy zainstalować grzałki rurowej, jest użycie kabli grzejnych typu zwykle używanego w propagatorach do kiełkowania ukorzenionych sadzonek lub w terrariach do aklimatyzacji gadów do ich sztucznego środowiska.

Te rurki są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala nam znaleźć różne opcje odpowiadające naszym rosnącym potrzebom. Są giętkie, a więc możemy je owinąć wokół dna doniczek, aby cały system korzeniowy był ogrzany i mógł się z łatwością rozszerzać. W przypadku dużych doniczek zaleca się użycie kabla do każdej doniczki lub użycie go do dwóch lub trzech doniczek w przypadku mniejszych pojemników.

Wykorzystanie zimna w uprawie konopi

Jak już wspomniano, niskie temperatury mogą być bardzo szkodliwe dla roślin konopi, zwłaszcza na wczesnych etapach rozwoju. W tym pierwszym okresie sadzonki potrzebują 20-24ºC, aby prawidłowo rosnąć; jednak w ostatnich tygodniach kwitnienia sytuacja wygląda nieco inaczej.

Jeśli roślina kwitnie w dobrze kontrolowanym środowisku, geny będą w stanie w pełni się wyrazić, kwitnąć bez problemów i tworzyć piękne i eleganckie pąki o wysokiej zawartości żywicy. Naturalną funkcją gruczołu żywicy jest zasadniczo ochrona rośliny i rozwijania nasion przed ekstremalnymi warunkami, takimi jak promienie UV, zimno, szkodniki itp., W ten sposób działa na rzecz zachowania reprodukcji genetycznej (nasion) i zapewnienia kontynuacji linia. Biorąc to pod uwagę, można znaleźć sposób na wykorzystanie chłodnych warunków i, w odpowiednim momencie, wykorzystać niskie temperatury do zwiększenia produkcji żywicy w kwiatach.

Zimno, będąc silnym stresem dla rośliny, powoduje zmiany w metabolizmie rośliny, które w końcowej fazie kwitnienia mogą prowadzić do zwiększonej produkcji żywicy. Jeśli stopniowo obniżymy temperaturę do około 16-17ºC w ciągu ostatnich dwóch tygodni kwitnienia, gdy pąki będą w pełni rozwinięte i muszą tylko dojrzeć, możliwe jest osiągnięcie znacznie większego i wyższej jakości pokrycia żywicą w zamian za bardzo niewielkie poświęcenie w waga produkcyjna.

Warto również wspomnieć, że zachęcanie do niższych temperatur na późniejszych etapach kwitnienia zachowa wyższą zawartość terpenów i może prowadzić do zbioru bardziej aromatycznych i pełnych smaku kwiatów. Wyższe temperatury podczas kwitnienia, suszenia i dojrzewania oznaczają, że parowanie, a następnie utrata terpenów może poważnie zmienić i pogorszyć właściwości organoleptyczne wytworzonych pąków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.