Gastro w Konsumpcji Medycznej Marihuany

Konopie indyjskie mogą pomóc w pobudzeniu apetytu u pacjentów cierpiących na HIV, AIDS i raka. Konopie indyjskie od dawna kojarzone są z „przekąskami”, niekontrolowaną potrzebą podjadania lub ucztowania na dużym asortymencie zdrowych lub, co bardziej prawdopodobne, niezdrowych potraw. Ale ta potrzeba jedzenia jest o wiele ważniejsza dla pacjentów z medyczną marihuaną, zwłaszcza tych cierpiących na HIV, AIDS i raka.

Wiadomo, że kannabinoidy, takie jak THC i CBD, mają wpływ na sposób, w jaki my, ludzie, spożywamy żywność, często odgrywając rolę w przybieraniu na wadze lub odchudzaniu. Wiadomo, że stymulacja receptorów CB1 i CB2 znajdujących się w całym ciele zwiększa apetyt na jedzenie, zwiększając przyrost masy ciała, podczas gdy „antagonizm” tych receptorów CB może powodować utratę wagi.

Podczas gdy wiadomo, że małe dawki THC nie sprzyjają przybieraniu na wadze, wiadomo, że dłuższe i częstsze spożywanie konopi indyjskich zwiększa dzienne spożycie kalorii, prawdopodobnie ze względu na większe spożycie pokarmu lub przekąsek między posiłkami.

Przyrost masy ciała wywołany konopiami indyjskimi u pacjentów z HIV, AIDS i rakiem

W przypadku pacjentów z HIV lub AIDS jest klinicznie pewne, że spożywanie konopi indyjskich poprzez palenie lub przyjmowanie doustne skutecznie zwiększa spożycie pokarmu. W badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie Kalifornijskim pacjenci spożywający konopie indyjskie z dronabinolem i palący odnotowali przyrost masy odpowiednio o 3,5 kg i 3,1 kg. Podobne wyniki zaobserwowano w innych badaniach.

Pacjenci z rakiem mogą również doświadczać przyrostu masy ciała podczas terapii konopiami indyjskimi. Badania sięgające 1975 roku sugerują, że marihuana może leczyć nudności i pobudzać apetyt. Ponadto inne badania kliniczne sugerują, że używanie konopi indyjskich może zwiększać spożycie pokarmu u osób z niedowagą, ale nie u osób o normalnej wadze lub z nadwagą. Można to wytłumaczyć innymi czynnikami, w tym częstotliwością używania konopi indyjskich oraz innymi substancjami wchodzącymi w grę u indywidualnego użytkownika.

Konopie indyjskie jako alternatywna metoda leczenia

Konopie indyjskie oferują alternatywę dla innych leków (takich jak Megestrol), których celem jest zwiększenie masy ciała u pacjentów z HIV, AIDS i rakiem. Chociaż udowodniono klinicznie, że marihuana sprzyja przybieraniu na wadze, nie wiadomo, czy konopie powodują większy przyrost masy ciała niż istniejące, tradycyjne opcje leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.