Wyjaśniamy Co To Są Terpeny

Wyjaśniamy co to są terpeny: czym są, dlaczego ich potrzebujesz oraz jak ich używać!

Terpeny to związki, które nadają roślinom, nie tylko roślinom marihuany, ale wszystkim roślinom, ich aromat. Z punktu widzenia rośliny terpeny zapewniają jej naturalną ochronę przed bakteriami, grzybami, owadami i innymi zagrożeniami środowiskowymi. Z naszej perspektywy terpeny mają działanie prozdrowotne, również w konopiach i innych roślinach.

W konopiach zidentyfikowano ponad 140 terpenów. Oprócz nadania każdemu szczepowi marihuany niepowtarzalnego aromatu i smaku, te organiczne węglowodory odgrywają również ważną rolę w tym, jak dany szczep sprawia, że się czujesz. Terpeny są również integralną częścią prozdrowotnych właściwości rośliny. Terpeny marihuany wchodzą w interakcje z kannabinoidami i są integralną częścią tego, co naukowcy nazywają „efektem otoczenia” całej medycyny roślinnej. Zasadniczo oznacza to, że suma części rośliny konopi jest większa niż jakikolwiek pojedynczy kannabinoid (taki jak CBD lub THC) lub terpen. Siła efektu otoczenia w konopiach indyjskich jest jednym z powodów, dla których osobiście wiele osób preferuje medycynę z całych roślin i wykorzystuje je w tworzeniu produktów spożywczych z marihuaną.

To powiedziawszy, jest to kolejny obszar badań nad konopiami indyjskimi, który wciąż jest w powijakach i musimy się wiele dowiedzieć o tym, jak terpeny i kannabinoidy wchodzą w interakcje, aby zapewnić korzyści medyczne.

W miarę postępu badań nad konopiami indyjskimi i terpenami zmienia się wiele z tego, co myśleliśmy, że wiemy o marihuanie. Tradycyjna mądrość starej szkoły dzieliła konopie indyjskie na szerokie kategorie indica, sativa i hybryda. A konwencjonalna mądrość mawiała, że indica jest lepsza do relaksu i snu, podczas gdy sativa jest bardziej energiczna i kreatywna.

Jednak nauka i badania wykazały, że profile kannabinoidów i terpenów danego szczepu są tym, co faktycznie powoduje jego skutki i są również lepszymi predyktorami tego, czego można oczekiwać od danego szczepu.

Każda odmiana konopi ma unikalną kombinację terpenów i kannabinoidów, nie wspominając o związkach zwanych flawonoidami, o których wiemy jeszcze mniej. To właśnie ta kombinacja w danym szczepie sprawia, że czujemy się tak, jak się czujemy.

Ze względów praktycznych terpeny mają trzy duże skutki dla spożywanej marihuany:

Efekty lecznicze – Jak omówiliśmy powyżej, terpeny determinują większość efektów przypisywanych szerokiej klasyfikacji roślin indica i sativa. Jeśli wolisz pewne odmiany od innych ze względu na to, jak się po nich czujesz, przypisz dużą część tego terpenowemu składowi.

Smak – Tak jak pachnąca, soczysta dojrzała brzoskwinia, ananas lub melon ma więcej smaku niż marihuana o słabym zapachu, tak bogate w terpeny konopie są po prostu bardziej aromatyczne niż szczepy słabsze pod względem terpenów. Podobnie marihuana o silnych przyjemnych zapachach zapewnia przyjemniejsze palenie lub waporyzację. Do gotowania marihuana bogata w terpeny będzie preferowana przez szefów kuchni i smakoszy próbujących łączyć smaki i terpeny (więcej informacji poniżej).

Cena – marihuana bogata w terpeny jest marihuanowym odpowiednikiem dobrego wina, ale podobnie jak dobre wina często mają wyższą cenę, podobnie jest z marihuaną bogatą w terpeny. W branży konopnej istnieje powiedzenie: „Smell Sells”, co oznacza, że konsumenci preferują (i płacą więcej) za mocno pachnące pąki. Należy jednak pamiętać, że terpeny nie mają nic wspólnego z mocą THC.

Terpeny i terpenoidy – jaka jest różnica?

Te dwa terminy są coraz częściej używane zamiennie, ale istnieje między nimi różnica, chociaż jest techniczna i trochę niepewna. Ogólnie rzecz biorąc, pomyśl o terpenoidzie jako o lekko zmienionym terpenie. Terpen jest węglowodorem, podczas gdy terpenoid został zdenaturowany przez utlenianie, tak jak dzieje się to podczas suszenia i utwardzania kwiatów marihuany. Termin terpenoid odnosi się również do pochodnych terpenów lub substancji terpenopodobnych.

Dlaczego firmy produkują i butelkują ekstrakty terpenowe bez konopi indyjskich?

Przemysł konopny staje się coraz bardziej wyrafinowany, jeśli chodzi o terpeny, a artyści zajmujący się ekstraktami używają ich do tworzenia określonych mieszanek podczas wytwarzania koncentratów konopi. Mówiąc ogólnie, działa to tak, że wyrafinowany sprzęt laboratoryjny izoluje poszczególne kannabinoidy i terpeny. Dzięki temu artysta wyodrębniający może następnie dodać je z powrotem w określonych ilościach.

Wszystko to jest skrupulatne i naukowe, a wielu ekspertów przewiduje, że taka jest przyszłość medycznej marihuany, ponieważ nie tylko można tworzyć mieszanki w celu leczenia określonych objawów, ale firma może uzyskiwać dokładnie takie same wyniki, partia po partii. Wiele, jeśli nie większość terpenów, które otrzymujesz w olejkach i koncentratach do waporyzacji, to w rzeczywistości roślinne ekstrakty terpenowe, a nie w ogóle z konopi indyjskich. Dlaczego? Ponieważ są one znacznie tańsze. Ale niezależnie od tego, z jakiej rośliny botanicznej pochodzą terpeny, nadal mają te same zapachy i właściwości medyczne, ponieważ w laboratorium cząsteczka to cząsteczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.