sklep z feminizowanymi nasionami konopi thc-thc.com

Korzyści i ryzyko, które niesie ze sobą medyczna marihuana

Korzyści i ryzyko, które niesie ze sobą medyczna marihuana, HolenderskiSkun, Holenderski Skun

Debata dotycząca marihuany jako środka medycznego wciąż trwa, dołącza do niej coraz więcej zwolenników wierzących w jej zdrowotne korzyści oraz przeciwników, którzy wręcz zniechęcają do jej stosowania.

Nie zamierzamy nakłaniać Cię do popierania żadnej ze stron, dla nas ważne jest, abyś wiedział, co to używane już w starożytności zioło dokładnie ze sobą niesie. Tylko w ten sposób możesz podjąć świadomą decyzję, czy chcesz popierać marihuanę czy nie.

Ryzyko

Kannabis zawiera coś co nazywamy THC, delta-9-tetrahydrokannabinol, powodującą zmiany w umyśle substancję chemiczną, związaną ściśle z psychoaktywnymi doświadczeniami (potocznie zwanymi hajem). Skoro marihuana jest głównie palona, substancja przedostająca się przez płuca może powodować zaburzenia myślenia, słabą koordynację, infekcje dróg oddechowych, a niektóre źródła podają również nowotwory płuc, jamy ustnej i dróg oddechowych. Uzależnienie od substancji może oznaczać, że nie tak łatwo jest z nim zerwać, a to powoduje u użytkowników wzrost agresji, drażliwość oraz niepokój.

Korzyści

Pomimo zagrożeń zdrowotnych, marihuana jest od dawna ceniona w środowisku medycznym z powodu na wiele korzyści, jakie oferuje. Ważniejszymi z nich jest na przykład ochrona nerwów, które niszczy i uszkadza stwardnienie rozsiane, zapobieganie nudnościom towarzyszącym chemioterapii. Jaskra, choroba oczu, która może prowadzić do utraty wzroku również może być zażegnana i leczona za pomocą medycznej marihuany. Co więcej, według badań lek zapobiega atakom epilepsji (THC wiąże komórki mózgowe odpowiadające za regulację uczucia odprężenia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Korzyści i ryzyko, które niesie ze sobą medyczna marihuana”


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.