Korzyści i ryzyko, które niesie ze sobą medyczna marihuana

snoop-dogg-pali-marihuane-blanty

Debata dotycząca marihuany jako środka medycznego wciąż trwa, dołącza do niej coraz więcej zwolenników wierzących w jej zdrowotne korzyści oraz przeciwników, którzy wręcz zniechęcają do jej stosowania.

Nie zamierzamy nakłaniać Cię do popierania żadnej ze stron, dla nas ważne jest, abyś wiedział, co to używane już w starożytności zioło dokładnie ze sobą niesie. Tylko w ten sposób możesz podjąć świadomą decyzję, czy chcesz popierać marihuanę czy nie.

Ryzyko

Kannabis zawiera coś co nazywamy THC, delta-9-tetrahydrokannabinol, powodującą zmiany w umyśle substancję chemiczną, związaną ściśle z psychoaktywnymi doświadczeniami (potocznie zwanymi hajem). Skoro marihuana jest głównie palona, substancja przedostająca się przez płuca może powodować zaburzenia myślenia, słabą koordynację, infekcje dróg oddechowych, a niektóre źródła podają również nowotwory płuc, jamy ustnej i dróg oddechowych. Uzależnienie od substancji może oznaczać, że nie tak łatwo jest z nim zerwać, a to powoduje u użytkowników wzrost agresji, drażliwość oraz niepokój.

Korzyści

Pomimo zagrożeń zdrowotnych, marihuana jest od dawna ceniona w środowisku medycznym z powodu na wiele korzyści, jakie oferuje. Ważniejszymi z nich jest na przykład ochrona nerwów, które niszczy i uszkadza stwardnienie rozsiane, zapobieganie nudnościom towarzyszącym chemioterapii. Jaskra, choroba oczu, która może prowadzić do utraty wzroku również może być zażegnana i leczona za pomocą medycznej marihuany. Co więcej, według badań lek zapobiega atakom epilepsji (THC wiąże komórki mózgowe odpowiadające za regulację uczucia odprężenia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Korzyści i ryzyko, które niesie ze sobą medyczna marihuana”


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.