Czy codzienne palenie marihuany jest szkodliwe?

Nigdy nie zapomnimy wczesnych lat dwudziestych, kiedy raper Nate Dogg, zalecał wszystkim „codziennie palić marihuanę”. Niezależnie od tego, jak odnosisz się do jego porady, faktem jest, że prawie 20 procent użytkowników marihuany robi to co najmniej raz dziennie.

Pozytywny wpływ marihuany na nasz układ endokannabinoidowy i regulacja przez niego tak wielu ważnych funkcji sprawia, że wielu konsumentów korzysta z cannabis codziennie. Ale czy codzienne palenie marihuany jest czymś, czego należy unikać? Stosowanie czegoś regularnie (nawet cannabis) musi mieć również drugą stronę medalu. Mimo, że wykazano, iż palacze cannabis spotykają mniej negatywnych efektów niż osoby palące tytoń, czy codzienne palenie marihuany jest szkodliwe?

Oczywiście, rząd twierdzi, że jest.

Zaskakującym nie jest również, że agencje zajmujące się regulacjami leków twierdzą, iż codzienne palenie marihuany może być szkodliwe. Największymi obawami wśród palaczy i naukowców są problemy związane z płucami.

Według drugabuse.gov,

„Ludzie palący często marihuanę mogą mieć takie same problemy z oddychaniem, jak osoby palące tytoń. Problemy te obejmują uporczywy kaszel i flegmę, a także choroby płuc i większe ryzyko infekcji.”

Inne badania, w tym przeprowadzone przez czasopismo medyczne American Thoracic Society, stwierdziły, że

„Częste stosowanie marihuany nie jest związane z żadnymi niekorzystnymi zmianami wskaźnika zdrowia układu płucnego.”

Ich dane sugerują, że nie jest prawdopodobnym, aby długotrwałe stosowanie cannabis skutkowało chorobami układu oddechowego w taki sam sposób jak tytoń i coraz więcej naukowców osiąga ten sam wniosek.

Pomimo publicznego stanowiska rządu Stanów Zjednoczonych w sprawie szkodliwego wpływu palenia marihuany na zdrowie, rząd w 2011 roku wydał raport, w którym stwierdził że regularne palenie marihuany nie pogarsza funkcjonowania płuc.
Jak przeczytać można w New York Times,

„Naukowcy obserwowali ponad 5.000 osób przez 20 lat, stwierdzając, że regularne palenie marihuany nie wpłynęło negatywnie na wyniki testu czynności płuc.”

Faktem było jednak, że użytkownicy cannabis osiągnęli nieco lepsze wyniki testu czynności płuc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.