Health Canada zatwierdza orientacyjny trial dotyczący marihuany

Federalne regulatory zdrowia formalnie zatwierdziły pierwsze w historii badania kliniczne medycznej marihuany w przypadku stawów.

Eksperyment, sponsorowany przez kanadyjską firmę CanniMed, zbada skuteczność marihuany w leczeniu bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów. Według komunikatu firmy, rekrutacja pacjentów zostanie sfinalizowana w ciągu najbliższych tygodni.

Zapalenie stawów jest jedną z najczęściej występujących jest jedną z najczęstszych chorób leczonych marihuaną. Ponad jedna trzecia z 40.000 kanadyjskich pacjentów medycznej marihuany używa jej w leczeniu niektórych postaci choroby stawów.

Pomimo tego faktu, nie ma badania klinicznego, które sprawdziłoby skuteczność marihuany w zarządzaniu objawami choroby zwyrodnieniowej stawów.

„Biorąc pod uwagę 36% pacjentów zarejestrowanych w dawnym programie MMAR z objawami ostrego zapalenia stawów – największego skupiska pod względem chorób – czuliśmy, że nie ma opcji, musimy kontynuować kliniczne badania dla tej ważnej grupy pacjentów,” powiedział Brent Zettl, prezes i CEO Prairie Plant Systems i jej spółki zależnej, CanniMed.

Firma twierdzi, że zatwierdzenie oznacza początek w programie badań klinicznych, które obejmować będą kilka odmian marihuany.

W ramach nowego, ogólnokrajowego programu wprowadzonego w kwietniu, kanadyjscy pacjenci mogą zakupić medyczną marihuanę od dostawców takich jak CanniMed, jeśli dostali zalecenie od lekarza.

Jednak zarówno rząd, jak i różne organizacje medyczne utrzymują, że nie ma wystarczających dowodów klinicznych, które wspierałyby medyczną marihuanę jako lek.

Zettl ma nadzieję, że dalsze badania pomogą „ustalić nie tylko bezpieczeństwo i skuteczność farmaceutyczną marihuany, ale również zapewnią przepisującym ją lekarzom dane kliniczne, których potrzebują w celu wyznaczania dawek.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.