Nadal nie można palić marihuany w kasynach

„Hazard? Tak. Alkohol? Oczywiście! Marihuana? Zdecydowanie nie.” – powiedziała w czwartek Nevada Gaming Commission. Zarząd odbył specjalne spotkanie w celu omówienia legalnej marihuany i jej przyszłości w zakresie gier w całym kraju. Pomimo statusu prawnego w stanie, marihuana nadal zabroniona jest we wszystkich hotelach, kasynach, barach, a nawet w miejscach publicznych, pozostawiając wielu turystów niezdolnych do prawidłowego, legalnego spożywania substancji.

Status cannabis, jako Substancji Grupy 1, jest podstawowym powodem, dla którego Komisja ds. Gier w stanie Nevada tak mocno obstawała przed zakazem.

To frustrujące, ale komisja hazardowa ma uzasadnione obawy. Stanowisko polityczne Stanów Zjednoczonych w sprawie przestępstw związanych z narkotykami jest bardzo nieadekwatne już od lat.

Komisarz ds. Gier w stanie Nevada, Randolp Townsend stwierdził:

„Czy mamy obierać stanowisko, które łamać będzie prawo federalne? Z pewnością istnieje wtedy duża szansa wkroczenia interwencji federalnej.”

Po prostu – komisja hazardowa nie może postępować wbrew prawu; ma zbyt wiele do stracenia.

Jak dotąd, stosowanie cannabis w Nevadzie dozwolone jest tylko w prywatnych domach.

Niestety, ale Clark County Business License Department grozi cofnięciem licencji biznesowej w przypadku każdego, kto „promuje publiczną konsumpcję marihuany”.

Więc cóż, pozostaje nam jedynie czekać na legalizację marihuany na poziomie federalnym, a wtedy być może coś się zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.