Odmiany Landrace

Odnośnie marihuany, landrace to odmiany cannabis, które rozwijają się od wieków same w swoim naturalnym środowisku. Te rodzime, rdzenne czy też lokalne odmiany cannabis naturalnie nabywają unikalne cechy, które pozwalają im lepiej przetrwać w odmiennym środowisku i klimacie.

Odmian Landrace ciężko jest dostać w czystej postaci. Nawet jeśli ktoś ma je w ofercie to raczej na pewno nie będą to czyste postacie, będą miały tylko taką nazwę. Nasiona marihuany należy szukać u renomowanych producentów i ich dystrybutorów, wtedy mamy pewność ich prawdziwości.

Uważa się, że cannabis powstało wiele wieków temu w Azji Środkowej, rozprzestrzeniając się ostatecznie na cały świat. Przetrwanie rośliny polegało na zdolności gatunku do przystosowania się jego cech i rozprzestrzenienia genetyki. W rezultacie odmiany marihuany pochodzenia landrace różnią się cechami częściowo ze względu na region.

Odmiany landrace nigdy nie były systematycznie rozmnażane, a wszelkie zmiany ich cech i genetyki związane są z izolacją, adaptacją i rozmnażaniem wsobnym, które przyszło w sposób naturalny. Ze względu na dzisiejszy nacisk na krzyżowanie, czyste odmiany landrace są stosunkowo rzadkie i trudne do zdobycia.

Oto lista kilku odmian landrace, które rosną w różnych regionach na całym świecie:
• Chocolate Thai (Azja)
• Hindu Kush (Afganistan/Pakistan)
• Lamb’s Bread (Jamajka)
• Malawai (Afryka)
• Acapulco Gold (Meksyk)
• Colombian Gold (Ameryka Południowa i Środkowa).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.