Rekreacyjna marihuana w New Hampshire?

New Hampshire House of Representatives głosowało ostatnio za legalizacją rekreacyjnej marihuany, ale gubernator Chris Sununu powiedział, że jeszcze może ją zawetować…

Czy New Hampshire może stać się najnowszym stanem, który zalegalizuje rekreacyjną marihuanę?

Ustawodawcy stanowi zrobili krok w kierunku legalizacji marihuany dla dorosłych po tym, jak New Hampshire House of Representatives zagłosowała 207-139 zatwierdzając ustawę o ograniczonej legalizacji, House Bill 656.

Ustawa proponuje legalizację uprawy maksymalnie sześciu roślin marihuany, z których trzy mogą być dojrzałe. Wniosek legalizuje również posiadanie do trzech czwartych uncji marihuany. Osoby posiadające więcej nie byłyby karane pod warunkiem, że tak marihuana znajdowałaby się w roślinach. Ustawa nie zezwala na sprzedaż detaliczną.

Powstanie wniosku nastąpiło kilka dni po tym, jak amerykański prokurator generalny Jeff Sessions unieważnił federalne wytyczne chroniące stanowe przepisy dotyczące cannabis. W przypadku podpisania ustawy, New Hampshire dołączy do ośmiu innych stanów w USA, które zalegalizowały rekreacyjne wykorzystanie marihuany. Prawodawcy z Vermont także zatwierdzili wniosek legalizujący stosowanie marihuany wśród dorosłych, który prawdopodobnie zostanie podpisany pod koniec tygodnia.

Pierwotnie ustawa miała uregulować i opodatkować sprzedaż marihuany, jednak prawodawcy wydali wniosek, który umożliwia tylko osobistą uprawę cannabis.

Komitet ma zamiar przeanalizować projekt ustawy, który przejdzie jeszcze raz przez Senat zanim zostanie wysłany do gubernatora. Istnieje komisja badawcza zajmująca się wszystkimi aspektami legalizacji marihuany, a jej raport powinien pojawić się w listopadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.