Legalizacja Powoduje Wzrost Częstotliwości Uprawiania Seksu

Jak pokazują badania, legalizacja medycznej marihuany sprawia, że ​​ludzie uprawiają więcej seksu.

Według ostatnich badań legalizacja medycznej marihuany zachęca ludzi do częstszego uprawiania seksu.

„Odkryliśmy, że [przepisy dotyczące medycznej marihuany] powodują wzrost aktywności seksualnej” – podsumowali naukowcy z University of Connecticut i Georgia State University.

Nie jest to jednak jedyny powiązany efekt, ponieważ badanie wykazało również, że nastąpił spadek stosowania środków antykoncepcyjnych i wzrost liczby urodzeń po wejściu w życie przepisów dotyczących medycznej marihuany.

Aby określić, w jaki sposób te przepisy wpływają na to, jak często ludzie uprawiają seks, zespół naukowców przeanalizował duży zbiór danych, który obejmował „szczegółowe pytania dotyczące aktywności seksualnej i używania substancji psychoaktywnych” u młodych ludzi w latach 1997–2011. W ankiecie zapytano respondentów wyraźnie o miniony miesiąc używanie marihuany i częstotliwość uprawiania seksu.

Analiza wykazała 4,3-procentowy wzrost „prawdopodobieństwa odbycia stosunku płciowego raz lub więcej w ciągu ostatniego miesiąca” po uchwaleniu ustawy o legalizacji medycznej marihuany oraz „wzrost częstości uprawiania seksu rozpoczynający się bezpośrednio po zmianie prawa”.

„Podstawową zmianą zachowań seksualnych, które obserwujemy, jest zwiększone zaangażowanie w aktywność seksualną”.

Ponadto wpływ przepisów dotyczących medycznej marihuany na porody przekłada się na 2-procentowy wzrost, czyli o 684 urodzeń więcej na kwartał, „dla wszystkich kobiet w wieku rozrodczym”.

„Wyniki te dostarczają dowodów na to, że używanie marihuany ma znaczący, niezamierzony i pozytywny wpływ na przyrost naturalny” – napisali autorzy w artykule opublikowanym pod koniec zeszłego miesiąca w Journal of Health Economics.

Jeśli chodzi o środki antykoncepcyjne, naukowcy podkreślają, że sensoryczne skutki marihuany „mogą zmienić nastawienie do zagrożeń seksualnych, sprawiając, że użytkownicy będą mniej zaniepokojeni konsekwencjami stosunku, co skutkuje zmniejszeniem stosowania środków antykoncepcyjnych”.

Takie zmiany behawioralne mogą wyjaśniać, dlaczego wskaźniki urodzeń rosną, gdy ludzie mają dostęp do medycznej marihuany, pomimo tego, co autorzy badania opisali jako fizjologiczne skutki związane z używaniem marihuany, które mogą zmniejszać płodność.

„Nasze odkrycia dotyczące porodów sugerują, że czynniki behawioralne mogą przeciwdziałać fizjologicznym zmianom związanym z używaniem marihuany, które mają tendencję do zmniejszania płodności” – napisali.

„Stwierdzamy, że uchwalenie [praw dotyczących medycznej marihuany] skutkuje zarówno zwiększonym zaangażowaniem w aktywność seksualną, jak i spadkiem stosowania środków antykoncepcyjnych pod warunkiem aktywności seksualnej” – podsumowuje badanie. „Łącznie oba mechanizmy sugerują, że reakcje behawioralne mogą wynikać ze zwiększonej uwagi na bezpośrednie hedoniczne skutki kontaktu seksualnego, zwiększonej chęci do uprawiania seksu, a także z opóźnionego dyskontowania i ignorowania przyszłych kosztów związanych z seksem”.

Chociaż to badanie ma na celu opisanie zmian behawioralnych w aktywności seksualnej po wejściu w życie prawa dotyczącego medycznej marihuany, ostatnie badania wskazują również na zdolność konopi do zwiększania przyjemności seksualnej i zwiększania popędu seksualnego zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.