Problemy Ze Zdrowiem Psychicznym Nastolatków

Problemy ze zdrowiem psychicznym nastolatków spowodowane pandemią COVID-19.

Jeden z pierwszych raportów przyglądających się skutkom, jakie pandemia wywarła na nastolatków, pokazuje, że czują się oni zarówno przestraszeni, jak i odizolowani.

Pandemia wydaje się trwać od wielu lat. Chociaż nie ma żadnych badań ani statystyk dotyczących efektów wirusa i izolacji, których doświadczyliśmy, wszędzie widać efekty stresu, od tysięcy rodziców, których dzieci doprowadzają ich do szaleństwa, po ogromną ilość stresu, który jest widoczny w naszych kanałach mediów społecznościowych.

Jedną z grup demograficznych, o której nie omówiono jeszcze wszystkiego, są nastolatki. Ci młodzi dorośli zostali zmuszeni do ominięcia ważnych kroków milowych, rodzaju społecznych doświadczeń, które pamiętamy przez wiele lat, takich jak zakończenie roku szkolnego, matura czy studniówka.

Niedawne badanie zlecone przez National 4-H Council pokazuje, że koronawirus dotknął już wielu nastolatków we wczesnych stadiach pandemii, podkreślając ich zmagania ze zdrowiem psychicznym, takie jak lęk, depresja i strach o przyszłość.

Ankieta przeprowadzona przez Harris Poll zebrała odpowiedzi od 1500 nastolatków w wieku od 13 do 19 lat. Wyniki pokazują, że 7 na 10 z nich stwierdziło, że pandemia spowodowała, że ​​zmagali się ze zdrowiem psychicznym w taki czy inny sposób; 64% respondentów uważało, że doświadczenie COVID-19 ma znaczący wpływ na ich przyszłość.

Inne wyniki pokazują, że czynniki takie jak obowiązki szkolne oraz tłumienie uczuć powodują u nastolatków znaczny stres. Aby poradzić sobie z tymi uczuciami, wielu nastolatków udaje, że nic im nie jest, izolując się, nie rozmawiając o swoich uczuciach lub spędzając większość czasu w Internecie, aby pozostać w kontakcie i mieć dostęp do informacji.

To stresujące czasy dla każdej osoby, bez względu na to, czy są to dzieci, nastolatki czy dorośli. Steven Meyers, dyrektor generalny National 4H Council, wyjaśnił, że te wyniki nie powinny wywoływać paniki, ponieważ nie są diagnostyką zapewnianą przez specjalistów od zdrowia psychicznego; są po prostu migawką tego, przez co przechodzą nastolatkowie.

W tych niespokojnych czasach ważne jest, aby wszyscy byli otwarci na swoje emocje, wyrażali je ludziom, którym ufają i próbowali radzić sobie z nimi w najlepszy możliwy sposób.

Ważne jest, aby rodzice byli dostępni dla swoich dzieci, pytając je, jak się czują, gdy jest to konieczne. Ważne jest również, aby spędzać razem czas, bez względu na to, jak pracowite i stresujące staje się życie.

„Te interakcje są ważne dla wzmocnienia połączenia, tworzenia rutyny i zapewniania interakcji osobistych, które w innym przypadku mogłyby nie wystąpić”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.