Jak Przestać Się Zamartwiać?

Jak Przestać Się Zamartwiać?, HolenderskiSkun, Holenderski Skun

Nadaktywny umysł może wpływać na nas na różne sposoby, rozpraszając nas na kilka godzin lub wpływając na nasze codzienne życie.

Nadmierne zamartwianie się, może materializować się w różnych formach. Wszyscy tego doświadczyliśmy i jest to w większości przypadków. Proces ten może spowodować, że stracimy trochę snu, ale potem wracamy do normy i zapominamy o tym, co nam tak bardzo przeszkadzało.

W poważniejszych sytuacjach proces zamartwiania się nie kończy się i staje się codziennością. Zamiast pracować nad problemami, które wyraźnie nas niepokoją, proces ten więzi nas w cyklu dyskomfortu i negatywnych myśli, które mogą sprawić, że poczujemy się chorzy i stracimy kontrolę nad swoim życiem. Psychologowie nazywają to „nadmiernym zamartwianiem się” i jest to ściśle związane z depresją i lękiem.

Dzisiaj mamy dla was najlepsze rady dotyczące kontrolowania tego typu myśli i radzenia sobie z nimi w zdrowy sposób. Sprawdź nasze wskazówki.

• Zdaj sobie z tego sprawę

Kiedy już wiesz, że nadmierne zamartwianie się nie daje żadnych korzyści ani możliwości rozwiązania twoich problemów, możesz zacząć identyfikować te myśli i powstrzymać się przed tym, aby te myśli przejęły kontrolę nad twoim życiem.

„Kiedy ruminacyjna myśl staje się powtarzalna (lub zaczyna się tak dziać), musimy ją złapać i przekształcić w przydatne zadanie rozwiązywania problemów – przedstawiając ją jako problem, na który można odpowiedzieć, w przeciwieństwie do takiego, na który nie można” mówi psycholog Guy Winch.

Chociaż łatwo jest powiedzieć, że powinieneś po prostu powstrzymać te myśli, w rzeczywistości nie jest to takie proste. Winch zaleca zmianę frazowania w Twojej głowie – zmień „Nie mogę uwierzyć, że to się stało” na „Co mogę zrobić, aby to się nie powtórzyło?”

• Postaraj się rozproszyć swoją uwagę

Zamiast oskarżać się o tego rodzaju myśli, spróbuj odwrócić uwagę od czegoś, co jest zabawne i trochę trudne. „Dwu-trzyminutowe rozproszenie uwagi, takie jak zagadka, zadanie pamięciowe, cokolwiek, co wymaga koncentracji, może wystarczyć, aby przełamać trudne myśli” – wyjaśnia Winch. Im częściej to praktykujemy, tym mniej tego typu myśli będą pojawiać się w naszych głowach.

• Zapisuj swoje myśli

Prowadzenie swojego dziennika jest powszechną praktyką terapeutyczną. Zapisywanie swoich myśli daje ci pewną perspektywę i pozwala wskazać źródło twojego niepokoju. Dzięki temu będziesz mógł spojrzeć na te myśli z innej perspektywy i zauważyć, jak często się pojawiają.

• Poproś o pomoc, jeśli jej potrzebujesz

Jeśli ruminacje nadal trwają pomimo praktykowania medytacji i prowadzenia dziennika, może nadszedł czas, aby z kimś porozmawiać lub poprosić o pomoc profesjonalistę. Tego typu myśli są bardzo szkodliwe dla twojego zdrowia i mózgu, dlatego powinieneś o siebie zadbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.