Psychodeliki Zwiększają Kreatywne Myślenie

Dlaczego ludzie biorą psychodeliki w celu zwiększenia kreatywnego myślenia?

Świat wymaga bardziej kreatywnego rozwiązywania problemów niż kiedykolwiek wcześniej. Czy psychodeliki mogą pomóc?

Popularne założenia przez dziesięciolecia przedstawiały psychodeliki w złym i niebezpiecznym świetle.

Nawet badania przeprowadzone przez czołowego brytyjskiego naukowca rządowego, umieszczającego LSD i psilocybinę o 20 pozycji poniżej alkoholu na liście najniebezpieczniejszych narkotyków, nie mogą wpłynąć na opinię publiczną lub politykę.

Mimo to artyści i muzycy, a nawet naukowcy i zdobywcy nagrody Nobla, tacy jak Richard Feynman, upierali się przy idei, że psychodeliki mogą odegrać zasadniczą rolę w odblokowaniu ich kreatywności i wpłynięciu na ich późniejszą pracę.
Psychodeliki nieustannie pobudzają wywrotowe, niekonwencjonalne i innowacyjne dzieła twórczej pracy, które do dziś pozostawiają niezatarte wrażenie. Muzyka to jeden z najłatwiejszych przykładów. Na przykład Revolver The Beatles, nazwany ich „kwaśnym albumem”, zapewnił przełom w komponowaniu muzyki dzięki zastosowaniu pętli taśmy, zmodyfikowanych prędkości oraz odwróconych wokali i instrumentów.

Od tego czasu pomysł użycia psychedelików w pracy znalazł drogę do Doliny Krzemowej, gdzie akt spożywania niewielkich ilości psychedelików jest znanym „hakiem do produktywności”. Po komentarzach Billa Gatesa i Steve’a Jobsa na temat używania przez nich psychodelików, piętno zaczęło zanikać. W ich miejsce obserwujemy nowe badania mające na celu udowodnienie pozytywnych korzyści tych substancji – takich jak konopie indyjskie, psilocybina i meskalina – na kreatywność i produktywność.

Czym jest kreatywność?

Chociaż koncepcja kreatywności jest abstrakcyjna, ostatecznie jest to użycie wyobraźni i oryginalnych pomysłów, aby zrobić coś z niczego lub dodać nowe pomysły do ​​starych rzeczy.

Prawie wszystko, jeśli nie wszystko na tej ziemi (i w kosmosie) jest bezpośrednim wynikiem czyjejś kreatywności. Każdy jest wypełniony nieskończonymi pomysłami, z których wszystkie są wywołane jakąś formą kreatywności. I choć kreatywność może być nieuchwytna, nauka znalazła sposób na jej ilościowe określenie i zmierzenie.

Historie mówiące o korzyściach psychodelików dla kreatywności mogą już nie być tylko opowieściami. Badania naukowe mogą wkrótce być w stanie definitywnie stwierdzić, że psychodeliki mogą skutkować bezpośrednim wzrostem kreatywności.

Psychedeliki, gdy są powszechnie przyjmowane, albo nadmiernie pobudzają, albo tłumią neuroprzekaźniki, które najbardziej przypominają, powodując szereg odczuć od euforii do halucynacji. To częściowo z powodu tego tymczasowego braku równowagi chemicznej naukowcy uważają, że psychedeliki pomagają zwiększyć twórczą wydajność.

Badanie psilocybiny, powszechnie znanej jako grzyby magiczne, wykazało, że psychedelik nie tylko zakłócił, ale wzmocnił umiejętności myślenia skojarzeniowego uczestników, pozwalając ich mózgom na swobodne kojarzenie.
Uczestnicy znaleźli powiązania między przedmiotami lub pomysłami, których normalnie by nie zrobili, zjawisko znane również jako myślenie lateralne.

Wzrost myślenia lateralnego jest po części powodem, dla którego ludzie często czują, że „myślą nieszablonowo”, gdy są na psychodelikach. Powiązanie myślenia lateralnego z psychedelikami zostało dodatkowo ugruntowane, gdy inne badanie wykazało wzrost generowania rozbieżnych pomysłów. W krótkim czasie uczestnicy byli w stanie wymyślić bardziej oryginalne pomysły i konkretne rozwiązania problemów.

Wydaje się to sugerować, że psychedeliki mogą pomóc w redukcji zwątpienia i zahamowań, co pozwala na poczucie otwartości na siebie, promując przepływ idei.

Użycie psilocybiny również zwiększa idee poprzez tworzenie nowych synaps. Tworzenie nowych synaps pozwala na tworzenie nowych połączeń między częściami mózgu, które normalnie nie wchodzą w interakcje, zwiększając kreatywność i generowanie pomysłów.

Tworzenie nowych synaps jest powszechnie przypisywane zalewowi wizualizacji i pomysłów, które użytkownicy otrzymują po psychodelikach. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że używanie psychodelików dla kreatywności nie oznacza, że ​​wszystkie twoje pomysły będą dobre, ponieważ zdarzają się przypadki bad tripów, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, by tworzyć pomysły. Lepiej mieć dziesięć pomysłów niż dwa naprawdę zahamowane.

Psychedeliki udowadniają, że oferują wiele korzyści, ale konsumenci muszą nadal być odpowiedzialni za ich stosowanie. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na najbliższe otoczenie, a także na przyjmowaną ilość. Co więcej, ważne jest, aby eksperymentować, aby zrozumieć własną wygodę i ograniczenia.

Dawkowanie substancji

Mikrodozowanie szybko staje się popularną metodą stosowania psychedelików, zwłaszcza w Dolinie Krzemowej, ponieważ sprzyja produktywności przez cały dzień. Poprzez „mikrodozowanie” użytkownicy biorą tylko tyle, aby czerpać kreatywne korzyści z psychodelików, ale nie wystarczająco, aby w pełni halucynować, zobaczyć efekty wizualne lub osłabić swój dzień.
Tak więc, jeśli jesteś profesjonalistą, który martwi się funkcjonalnością podczas pracy, „mikrodozowanie” może być dla Ciebie odpowiednią drogą.

Inna metoda jest powszechnie znana jako „samodzielne dawkowanie”, co oznacza, że użytkownicy zaczynają od mniejszej dawki i wspinają się w górę, w zależności od poziomu komfortu. „Samodzielne dawkowanie” zwykle skutkuje przyjęciem większej dawki, a w rezultacie bardziej intensywnymi obrazami i halucynacjami. Ta technika jest używana przede wszystkim przez artystów i inne kreatywne osoby, ponieważ może to być sposób na dalsze wzmocnienie ich pracy twórczej.

Niezależnie od preferowanej metody, gdy są używane bezpiecznie i właściwie, psychedeliki mogą być kluczem do uwolnienia szerokiego zakresu kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog HolenderskiSkun to portal o marihuanie i konopi indyjskiej THC oraz cannabis CBD.