Niesamowita konopia, która bardzo szybko stała się nielegalna, gdy odkryto jej potencjał

Niesamowita konopia, która bardzo szybko stała się nielegalna, gdy odkryto jej potencjał, HolenderskiSkun, Holenderski Skun

Jak to możliwe, że roślina, która jest tak łatwa w uprawie i ma tak wiele zastosowań odkąd pierwszy raz była uprawiana w Chinach około 6000 roku p.n.e. stała się nielegalna? Nawet oryginał Deklaracji Niepodległości został napisany na papierze z konopi.

Włókno konopne używane było do produkowania żagli i lin w statkach morskich w XVII i XVIII wieku. Aż do początku 20 wieku, gdy ręczne przetwarzanie konopi było zbyt uciążliwe i powolne w porównaniu z innymi przemysłami napędzanymi przez maszyny.

Ale gdy wybuchła I Wojna Światowa, niemiecki emigrant w Kalifornii, George Schlichten, wymyślił i przetestował pomyślnie pierwszy mechaniczny przerób konopi, która w sposób zautomatyzowany szybko i sprawnie przekształcała konopie.

Pod koniec 1930 roku, PM oraz ME zgodnie stwierdziły, że konopie mogą stać się miliardowym (w dolarach) przemysłem, z powodu mechanicznego przerobu słomy konopnej, mimo że wynaleziono to już w 1917 roku.

Te powracające nagłówki mogły zmotywować gigantów przemysłowych i bankowych z przyłączami w administracji Roosevelta, do pozbycia się zagrożenia w postaci konopi w stosunku do ich interesów. Doprowadziło to do ustawy o marihuanie, pierwszego kroku w stronę zgniecenia przemysłu konopnego.

Nawet AMA zostało odrzucone przez nowe prawo, ponieważ nalewki i oleje konopne dopisano do kilku dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © HolenderskiSkun.com - Czyli uliczny slang "mam holenderskiego skuna, najlepszego". Blog, portal o marihuanie, konopi indyjskiej, cannabis.